| Farve | Grøn, Pink, Rød, Sort, Turkis |
|---|---|
| Størrelse |
Dot Sweatshirt – Margot
kr.750,00
En skøn og anderledes bluse fra Margot, der kombinerer det farverige prikkede print med en rigtig fin detalje foran.
Blusen har sort bund med kulørte prikker i blandt andet rød, orange, blå, lilla og grøn. Foran sidder et stort påsyet hjerte i samme prikkede stof, som giver blusen det helt særlige og legende Margot-udtryk.
Modellen har høj hals og lange, let vide ærmer, som giver den et afslappet og lidt anderledes snit. Den brede kant forneden afslutter blusen flot og gør den nem at style til både bukser og nederdel. Brug den med en enkel sort buks eller nederdel, hvis prikkerne skal have hele opmærksomheden – eller gå all-in på Margot og kombiner dem med den matchende buks. Det bliver man altså i godt humør af 😊
Den bløde OEKO-TEX® certificerede bomuld er tilsat 5 % lycra, som giver en behagelig stretch og gør blusen dejlig komfortabel at have på.
En rigtig humørspreder til garderoben – masser af farve, prikker og selvfølgelig et stort hjerte ❤️
Materiale: 95 % OEKO-TEX® certificeret bomuld – 5 % lycra
Vask: 30 grader

















