| Farve | Sort |
|---|---|
| Størrelse |
Xing Blazer Long – Nü
kr.1.399,00 Original price was: kr.1.399,00.kr.699,00Current price is: kr.699,00.
Denne blazer er fra Nü´s kollektion “Temptation” hvor der bliver kræset ekstra meget for design detaljerne og materiale sammensætningen, og der produceres kun få stk. af hver styles. Det her er “creme de la creme” hvis du elsker anderledes og spændende tøj.
Brand
Nü
NÜ blev grundlagt i Danmark i 1997 af Jannie og Lars med en vision om at skabe et univers af sofistikeret, rå og feminin mode til den stærke og stilbevidste kvinde.
Brandet forener kvalitet, naturlige materialer og unikke detaljer – skabt med fokus på etisk produktion, godt håndværk og social ansvarlighed.
NÜ’s design skiller sig ud uden at larme. Kollektionerne er skabt i luksuriøse materialer som viskose, tencel, bomuld, silke, uld og læder, forfinet med håndlavede prints og broderier.
Mødet mellem rå maskulinitet, feminin sensualitet og rock’n’roll attitude udgør den DNA, der gør NÜ unik.
Related Products
Jakker
Jakker
Jakker
Jakker




















