| Farve | Sort |
|---|---|
| Størrelse |
Fie Blouse Knit – Nü
kr.699,00
Denne bluse er fra Nü´s kollektion “Temptation” hvor der bliver kræset ekstra meget for design detaljerne og materiale sammensætningen, og der produceres kun få stk. af hver styles. Det her er “creme de la creme” hvis du elsker anderledes og spændende tøj.
Elegant sort strikbluse, hvor den bløde strikkede kvalitet kombineres med lette, transparente chiffonærmer.
Blusen er strikket i en behagelig kvalitet med 50 % LENZING™ ECOVERO™ viskose, som giver en blød og komfortabel fornemmelse. Det diskrete strikmønster skaber struktur og dybde i det ellers enkle design.
V-udskæringen giver blusen et feminint og klassisk udtryk, mens de transparente chiffonærmer tilfører lethed og gør modellen lidt mere elegant. Ærmerne afsluttes med brede strikkede manchetter, som samler designet flot og skaber en fin kontrast til det lette chiffonmateriale.
En alsidig bluse, der både kan bruges til hverdag og pænere anledninger. Style den med sorte bukser og støvler for et enkelt og elegant look, eller kombiner den med en nederdel for et mere feminint udtryk.
Materiale: 50 % LENZING™ ECOVERO™ viskose – 20% nylon – 30% polyester
Vask : 30 grader
Produktets mål (Størrelse XS / S / M / L / XL / XXL):
Brystmål: XS: 92 / S: 96 / M: 100 / L: 106 / XL: 112 / XXL: 118
Talje: XS: 78 / S: 82 / M: 86 / L: 92 / XL: 98 / XXL: 104
Længde foran: XS: 55 / S: 56,5 / M: 58 / L: 59,5 / XL: 61 / XXL: 62,5
Længde bagpå: XS: 55 / S: 56,5 / M: 58 / L: 59,5 / XL: 61 / XXL: 62,5
Ærmelængde: XS: 64 / S: 64 / M: 64 / L: 64 / XL: 64 / XXL: 64



















